Nyhedsbrev
Få friske nyheder fra Fredericia og Omegn direkte i din indbakke.
Indtast venligst en e-mail for at blive tilmeldt nyhedsbrevet



Søg i arkiv


Annonce
Fredericia Avisen

Indbrud på Johannevej


Politiets døgnrapport: Tre personer forsøgte onsdag formiddag at begå indbrud i en villa på Johannevej i Fredericia.

04-03-10 11:05, Lagt på nettet af Palle Hansen

Onsdag kl. 09:45 blev der anemdlt, at tre personer forsøgte at bryde ind i en villa på Johannevej i Fredericia. Det var en nabo som opdagede indbrudstyvene.
-Naboen ser at tre hætteklædte mænd, som er ved at bryde ind i villaen. Inden vi kommer frem undløber de fra stedet, oplyser vicepolitikommissær Per Le Dous, lokalpolitiet i Fredericia til Fredericia Avisen.

De to af indbrudstyvene er der lidt signalement af. De skulle begge være unge mænd, som er lidt mørke i huden. Den ene skulle være 170 cm høj - og den anden 175 cm høj. De var begge iført sorte huer og havde dynejakker på.
(Arkivfoto)



Add to Google



Oversæt nyheder





Annonce
Nyheder fra DR

PageRank
Indbrud på Johannevej - info@fredericia-avisen.dk